درمان

درمان

درمان تحلیلی معاصر روش پیشرفته ای در روانکاوی است درجهت رشد شخصی، کاهش رنج و بهبودی روابط

روانکاوی معاصر در عمل بسیار متفاوت از روانکاوی فرویدی است

روانکاوی معاصر که مبتنی بر تحقیقات نوین در حیطه رشد است، تاثیر رابطه درمانی و ظرفیت های    شخصیتی درمانگر را در تحقق تغییر در مراجعه کننده در صدر عوامل موثر در کمک به تغییر در مراجعه کننده و بهبودی وی قرار می دهد

درمانگر تحلیلی معاصر به صورت دائم خودش را نیز تحلیل و تنظیم می کند

او قبل و بعد از جلسات برخوردش با هریک از مراجعه کنندگانش و گذشته شخصی خویش را نیز بررسی می کند تا تلاش کند موثرترین نوع حضورش را برای مراجعه کننده ارائه دهد

رواندرمانی تحلیلی چیست؟

روان درمانی تحلیلی بر پایه روانكاوي بنا نهاده شده است. رفتارها، احساسات، افكار و به طور كلي تجربيات ما انسان‌ها از منبعی خارج از آگاهی ما يا آنچه به آن توجه نداريم نشأت می‌گیرد. تأثير روي این دنیای پنهان و نيمه هشیار توسط درد دل کردن با دوستان و آشنایان، شنیدن توصیه‌های آنان و یا خواندن کتاب‌های خودیاری ميسر نمي‌شود.

شخصیت امروز ما متأثر از شخصیت و خویشتنی است که از زمان کودکی در ارتباط با محیط اطرافمان شکل پيدا كرده است. از زمان کودکی ما راه‌هایی را برای ايجاد و نگهداري از ارتباط با پدر و مادر، خواهر و برادر، دوستان و همکلاسی‌ها دروني کرده‌ایم. این راه و روش‌ها بر نگرش و طرز برخورد ما در زمان حال تأثیر بسزایی دارد که از بیشتر آنها به طور كاملاً هشیارانه آگاه نیستیم. با کمک درمانگر ما کم کم متوجه این تجربیات می‌شویم و در می‏یابیم که چه اتفاقی برای ما افتاده است.

 رابطه فرد با درمانگرش نقش مهمی در این نوع درمان ایفا می‌کند. درمانگر محیط خصوصی، امن و همدلانه‌ای را فراهم می‌کند که در آن الگوهای ناخودآگاه دنیای درون اجازه آشکار شدن می‌یابند. این محیط همدلانه شرایطی را به وجود می‏آورد که الگو‌ها و فقدان‌های عاطفی دوباره زنده می‌شوند، ولی این بار در تعامل با درمانگری همدل و در یک محیط امن، فرد به تجربیات جدیدی از خود و از دیگری می‏رسد و الگوهای تجربی جدید پیدا می‌كند؛ تجربيات و تعبيرهاي کارآمدی که مناسب یک انسان بزرگسال است نه الگوهای تکراری یک کودک آسیب پذیر، بی‌پناه، و يا با توانمندي‌هاي رواني محدود.

 به این ترتیب، رواندرمانی تحلیلی مي‌تواند بالقوه موجب ساختار سازی‌های جديد در شخصیت و رشد عاطفی فرد شود. البته باید به این نکته مهم نیز اشاره داشت که برقراری رابطه درمانی با درمانگر و بررسی دقیق و همدلانه عناصر هشیار و ناهشیار شخصیت فرد، نیازمند دقت و همکاری دو جانبه از سوی فرد و درمانگر است و به دلیل همین کار دقیق و عمیق، این درمان نسبت به دیگر روش‌های درمانی، طولانی‌تر است.

خدمات درمانی

vilage

روانکاوی

Psychotherapy

رواندرمانی تحلیلی

couseling_group

گروه درمانی

child

رواندرمانی تحلیلی کودک و نوجوان و کار با والدین

couple

زوج درمانی

درمانگران ما

تجربیات شخصی مراجعین قبلی

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.
Frankie Kao
Web Design
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.
Frankie Kao
Web Design
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.
Frankie Kao
Web Design

مشاوره با ما

شما می توانید قبل از تصمیم درمورد آغاز رواندرمانی یک جلسه اولیه با یکی از اعضای کادر تخصصی ما داشته باشید و مشکلات خودتان را بیان کنید و درباره راه های درمانی توصیه های لازم را دریافت نمایید. برای گرفتن وقت برای این جلسه مشورت اولیه توسط یکی از راه های زیر با ما تماس حاصل فرمایید:
شماره تماس

22334455

واتس‌اپ

22334455