آموزش

[aioseo_breadcrumbs]

آموزش

آموزش در انستیتو روانکاوی

انستیتو روانکاوی تهران دوره های آموزشی تحلیلی متفاوتی را در راستای نیازها و شرایط خاص مالی و زندگی شما ارائه می دهد. شما می توانید در دوره های کوتاه مدت یا بلند مدت شرکت کنید و آزادید در کلاسهای هرترم بصورت محدود یا کامل ثبت نام کنید.

آموزش تحلیلی معاصر در انستیتو یعنی گسترش افق های احساسی ، آگاهی از خود و ظرفیت اتصال همدلانه با دیگری، درکنار افزایش دانش و تخصص بالینی

روش ورود به دوره های بلند مدت

برای ورود به هر یک از دوره های آموزشی انستیتو ابتدا لازم است که متقاضی در دوره یک ساله “آشنایی با رویکرد تحلیلی” پذیرفته شود و آن را بگذراند. پس از آن، در صورت تمایل دانش پژوه و پذیرش انستیتو می تواند وارد دوره ارتقاء مهارت های رواندرمانی و مشاوره با رویکرد تحلیلی، شود و یا می تواند برای تکمیل دوره آموزش جامع رواندرمانی تحلیلی یا ورود به دوره اصلی روانکاوی اقدام نماید.

ویژگی های خاص آموزشی در این مرکز آموزشی

آموزش و مدرک دوره رواندرمانی تحلیلی و دوره روانکاوی در انستیتو روانکاوی تهران مورد تایید جوامع بین المللی روانکاوی (ECPP و IFPS) قرار گرفته است. این کسب صلاحیت پس از اعتبار سنجی علمی (Accreditation) که توسط بازدید و ارزیابی های مکرر نمایندگان این جوامع طی سالهای 1390 تا 1393 انجام شد بدست آمد.

* انستیتو روانکاوی تهران اولین و تنها مرکزی است در ایران که آموزش تحلیلی با رویکرد روانشناسی خویشتن (SELF PSYCHOLOGY) را به صورت منسجم و کاربردی تعلیم می دهد.

بیش از 1500 فیلم از جلسات درمان تحلیلی که در انستیتو از طریق آینه یکطرفه ضبط شده اند.

تمركز فراوان بركلاس‌هاي باليني و تكنيكی (نمونه ای مشاهده کنید)

مشاهده بيماران از طريق آينه يك طرفه (نمونه ای مشاهده کنید)

سوپرويژن زنده دانش‌پژوهان و کاندیدها از طريق آينه يك طرفه (نمونه ای مشاهده کنید)

امکان فعالیت دانش پژوهان در كميته‌هاي مختلف مانند: کمیته دروس، نشر، سينما و روانكاوي، روانكاوي در گفت و گو با هنر و ادبيات، روانكاوي براي عموم، روانکاوی سازمانی و پژوهش. (نمونه ای مشاهده کنید)

دسترسي به مرکز مرجع

 • آرشيو گسترده ای از فیلم های جلسات درمانی، کلاس های آموزشی و سخنرانی های بالینی
 • دسترسی به کتابخانه فیزیکی با بیش از 1000 جلد کتاب روانکاوی و دسترسی آنلاین به  تمام مقالات روانکاوی از قرن 19 تا اکنون. (عکس)

آموزش مهارت‌هاي پايه‌اي (گوش دادن، پيگردي، همدلي، دنبال كردن مشتقات ناخودآگاه و پيدا كردن تم اصلي)

حضور روانكاوان برجسته دنيا به عنوان اعضاي افتخاري انستيتو: ما از حمايت و رهنمودهای آنها برای آموزش و رشد مجموعه خود بسيار خرسند هستيم. قصد داريم در آينده اين نوع حضور را در حوزه روانكاوي كودك نيز به ارمغان بياوريم.

 

آموزش به شهرستان: حضوری و آنلاین

زمان دوره ها و کلاس ها

کلاسهای دوره آشنایی با رویکرد تحلیلی و دوره جامع رواندرمانی تحلیلی روزهای شنبه و دوشنبه ساعات 16 الی 20 یا چهارشنبه ساعات 16 الی 20 و پنجشنبه 9 الی 13 تشکیل می شوند. کلاسهای دوره روانکاوی روزهای یکشنبه برگزار می شوند. کلاسهای مشترک با دوره آشنایی و رواندرمانی تحلیلی در روزها و ساعات بالا تشکیل می شوند. هر سال تحصیلی از دو ترم پاییز و زمستان تشکیل شده است. هر ترم آموزشی از 2 نیم ترم 9 هفته ای تشکیل شده است. بین هر 2 نیم ترم دو هفته تعطیل است. بین ترم زمستان و ترم پاییز تعطیلات تابستانی به مدت 2 ماه است. ترم پاییز اول مهر ماه و ترم زمستان در اواخر بهمن ماه آغاز می گردند.

هزینه های آموزشی

هزینه های آموزشی در انستیتو از هزینه واحدهای درسی در هر نیم ترم آموزشی، هزینه درمان شخصی و سوپرویژن فردی و همچنین هزینه عضویت در انستیتو که منابع مرکز مرجع، کتابخانه، آر شیو فیلمها و PEP را در اختیار می گذارد تشکیل شده است. هزینه عضویت به صورت سالیانه تعیین و پرداخت می گردد.

کمک هزینه از انستیتو: پس از گذراندن شرایط مورد نیاز برای آغاز کسب تجربه بالینی ، هر دانش پژوه دوره رواندرمانی تحلیلی یا کاندید روانکاوی خواهد توانست درمان بیماران را در کلینیک تخصصی انستیتو، با گرفتن سوپرویژن آغاز کند. دانش پژوه از این بخش عملی آموزشی خود 40 تا 60 درصد از ویزیت دریافتی انستیتو بابت درمان بیماران خود و یا ارجاع داده شده به وی را کسب خواهد کرد.

education-and-money-illustration-flat-cartoon-graduation-hat-and-coins-cash-concept-of-scholarship-cost-or-loan-tuition-or-study-fee-value-of-student-knowledge-learning-success-free-png

روز بازدید و آشنایی با انستیتو

از اشخاصی که مایل به شرکت در دورههای آموزشی در انستیتو میباشند، در یک روز خاص، یک یا دو بار در سال، به مدت 2 ساعت دعوت میشود که به انستیتو تشریف بیاورند تا از موارد زیر مطلع شوند:

 1. محل و مکان انستیتو
 2. بازدید از کتابخانه، آینه یک طرفه، آرشیو فیلمها و PEP (تمام مقالات در تاریخ روانکاوی)
 3. ملاقات با هیئت علمی، هیئت علمی پیوسته و یا مدرسین انستیتو و مطرح کردن تمام سئوالات خود با آنها.
 4. ملاقات با عدهای از کاندیدها / دانش پژوهان فعلی یا سابق انستیتو و مطرح کردن تمام سئوالات خود با آنها.
 5. ملاقات با مسئول امور اداری/ آموزشی انستیتو و مطرح کردن سئوالات خود راجع به شهریه و هزینه‌های دیگر دورههای آموزشی.
 6. آشنا شدن با جو علمی، فکری و عاطفی انستیتو.

برای دعوت به این برنامه لطفاٌ از قبل با واحد پذیرش انستیتو روانکاوی تهران تماس حاصل فرمائید.

 

سخنرانی ها و آموزشهای کوتاه مدت بالینی

از طریق صفحه رویدادها شما می توانید در مورد سخنرانی های بالینی، کارگاه ها و کلاس های کوتاه مدت تحلیلی جدید در انستیتو مطلع شوید. هدف از شرکت در این برنامه ها می تواند آشنایی مقدماتی با روانکاوی معاصر و افزایش برخی مهارتهای فعلی خودتان باشد.

یا اینکه میتواند با شرکت در کلاس های کوتاه مدت تحلیلی، با سرعت کمتر و همچنین هزینه کمتری، فرآیند یک رواندرمانگر تحلیلی شدن خود را آغاز کنید.

مرکز مرجع انستیتو روانکاوی تهران

مرکز مرجع انستیتو روانکاوی تهران از بانک اطلاعات وسیع زیر برای استفاده دانش پژوهان، کاندیدها، اعضای هیئت علمی و افرادی که عضو انستیتو می شوند تشکیل شده است:

 

کتابخانه فیزیکی انستیتو

بیش از 1000 جلد کتاب روانکاوی و معاصر

PEP

دسترسی آنلاین به تمامی مقالات مجلات روانکاوی از دوقرن پیش تا کنون

آرشیو فیلم های درمانی

بیش از 1000 فیلم ضبط شده جلسات رواندرمانی انجام گرفته تو سط دکتر تورج مرادی، خانم یا سمن اکرامی و دانش پژوهان از طریق آینه یک طرفه، از 1378 تا کنون.

آرشیو فیلم های آموزشی

بیش از 500 فیلم از کلاسااهای برگزار شااده برای د تحلیلیوره های آشاانایی با رویکرد تحلیلی و آموزش جامع رواندرمانی تحلیلی

آرشیو فیلم های سخنرانی های بالینی
آرشیو فیلم های تحلیل فیلم
آرشیو فیلم های روانکاوی در گفتگو با هنر و ادبیات

عضویت در انستیتو

عموم مردم، دانشجویان غیر مرتبط و مراکز خیریه1 آزادند که عضو انستیو شوند واز منابع زیر استفاده کنند:

 • شرکت درکلاسهای تئوری روانکاوی در دوره آشنایی با رویکرد تحلیلی
 • استفاده از مرکز مرجع انستیتو روانکاوی تهران (افراد غیر مرتبط با رشته های روانشناسی و مشاوره یا پزشکی اجازه ندارند فیلم های درمانی را مشاهده کنند)
 • تماشای نسخه کامل فیلم های سخنرانی های بالینی و تحلیل فیلم بصورت کامل
 • تخفیف در سخنرانی ها، آموزش های کوتاه مدت بالینی یا کلاسهای رشد شخصی
 • مطلع شدن از تمامی برنامه ها و رویدادهای انستیتو

1ما قادر هستیم در مراکز خیریه ای که عضو انستیتو می شوند حضور پیدا کنیم و توسط خدمات گروهی به پرسنل چنین مراکزی که به علت کار با افراد آسیب دیده یا در معرض آسیب دچار استرس و فرسودگی شغلی می شوند بصورت رایگان کمک کنیم.​